Salı, Mayıs 14, 2013

Bi Önceki Yazıya Ek Olarak..

Ulan ne dolduysam öldürülen futbol mağduru konusunda diğer değineceğim konuları atladım. Mesela muz ve ırkçılık meselesi. Malum fotonun herkes farkında. Galatasaray'ın zenci futbolcularına, ki bunlardan biri dünya yıldızı Drogba, muz sallayan orospu çocuğu. Bugün bi gazetenin websitesinde bi yazı okudum. Güya adam olay esnasında sadece tezahürata eşlik ediyormuş ve bulunduğu tarafta Muslera haricinde bir futbolcu yokmuş. Muzu stada neden getirdin o zaman amk? Dahası bi de Almanya'dan bi arkadaşı getirmiş muzu. Eskiden, 90'lı yıllarda, Almanya'dan bişey getirilcekse bu ışıklı ayakkabı olurdu, timberland ya da o tipte botlar olurdu, boyama setleri, kalem setleri, cafcaflı kalem kutuları falan olurdu. Çünkü o zamanlar ülkemizde o tip şeyler yoktu ya da o kadar kaliteli/afilli değildi. Ulan ülkede muz mu yok? Hayır bi de burdaki muzdan daha kalitelisi yetişe yetişe o kadar ekvatoral iklime sahip ülke veya bölge varken Avrupa'nın ortasındaki Almanya'da mı yetişiyo lan?! Yıllar geçtikçe Almanya'dan getirilen şeyler de değişmiş anlaşılan amk. Neyse, sözün kısası açıklaması saçma. Beni inandırmaya yetmedi. Bu tarz tezahüratları edenler için her stadın girişinde "utanç tablosu" oluşturulup ibret verilmeli, vesikalıklarını o tablolara asarak. Ve hangi klübün taraftarıysa, bu takımın başkanıyla ya da herhangi bir yöneticisiyle/futbolcusuyla/teknik direktörüyle yanyana oturup bir basın açıklaması düzenleyip o hakareti ettiği kişi ya da kişilerden özür dilemeli. Hapis mapis zaten yok yasalarda buna karşı, bari böyle bir düzenleme olsun. Çoğu stadyumda zaten kamera sistemi var. Bul, yakala, rencide et.
Başka bir olay da Meireless'in hareketi. Fotolardan, daha doğrusu sansürlü fotolardan seçebildiğim kadarıyla dalgayı tutmuş Sabri'nin suratına karşı. Zamanında Nouma da Fener'e yaptıydı. At abi onu da ülkeden. Nerde dalını daşşağını tutmak istiyosa tutsun. Hatta bu tarz hareketlerden ve ırkçılıktan madem UEFA da bu kadar şikayetçi, iptal et abi lisansını görsün ebesinin amını tersten olsun bitsin.. Sonra bol bol sikiyle daşağıyla oynıcak zaman bulur hem amk..
Son olarak, Ümit Davala "Emre'yi dışarda yakalarsam mujumuju" demiş. Ümit, Emre'nin götü yere yakın. Götü yere yakından korkucaksın demişler. Siker atar bence seni her türlü. Bence kapışın, haklı olduğumu görüceksin. Neyse kapatıyorum şu futbol konusunu. Futboldan bu kadar hazzetmeyip bu kadar üstüne konuşan bi ben varımdır amk heralde...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder